Полтавська територіальна організація

1-1

Вісімнадцятого  вересня Верховна Рада ухвалила законопроект про прозорість видобувних галузей. Що після цього зміниться для громад, на території яких працюють видобувні компанії? Донедавна громади могли лише сподіватися, що видобувні компанії добросовісно сплачуватимуть усі податки, в тому числі до місцевих бюджетів. Уся податкова документація була недоступна, і перевірити її було неможливо. Новий закон зобов’язує компанії, що ведуть видобуток ресурсів, мати прозору бухгалтерію. Іншими словами, інформація про кількість добутих ресурсів, про податкові відрахування до місцевих та державного бюджетів, про видобувні проекти має бути у відкритому доступі. Передбачена відповідальність про надання неправдивої інформації або її неподання.

2-0

У глобальному розрізі закон дасть можливість бачити ситуацію у видобувній галузі та формувати державну політику в сфері надрокористування та створить гарантію прозорих правил гри в цьому секторі економіки. Для громад закон корисний можливістю бачити дані про соціальні, екологічні та інші зобов’язання компаній та слідкувати за ходом їхнього виконання. На території Коломацької громади більше 25 років здійснюють буріння з подальшим видобутком вуглеводів. Надходження від ренти — близько 70% загальної суми доходів. «Це значне покращення для нас. Якщо минулого року наш бюджет складав 2 млн грн, то зараз виходимо на 10-11 млн грн. Звичайно, приємно, що за ці кошти можна щось зробити в селах, що від видобутку є користь громаді», — говорить голова Коломацької громади ,представник партії «БПП «Солідарність»  Євген Почечун.

3-0

Перші платежі до бюджету об’єднаної громади надійшли в лютому 2018 року. За ці кошти реалізували кілька проектів, зокрема, з благоустрою: відремонтували дороги, облаштували дитячі й спортивні майданчики, зробили освітлення, провели ремонт у будинку культури. Після ухвалення закону видобувні компанії повинні підвищити соціальну відповідальність по відношенню до громад. Адже відтепер можна відслідковувати, куди й скільки компанії направляють коштів, бачити розмір податків, що надходять до державного, обласних, районних чи місцевих бюджетів. «Тепер можна бачити звідки й скільки надходить до бюджету району. Це полегшить планування і взагалі дозволить почуватися впевненіше в процесі розбудови громади. Наші ресурси повинні працювати на благо громади», — зазначає Євген Почечун.

ЧИТАТИ ІНШІ НОВИНИ

Події

Інші організації

Карта Івано-Франківська область‎ Автономна Республіка Крим Вінницька область Волинська область Дніпропетровська область Донецька область Житомирська область Закарпатська область‎ Запорізька область‎ Кіровоградська область‎ Київська область Луганська область‎ Львівська область Миколаївська область Одеська область‎ Полтавська область‎ Рівненська область Сумська область‎ Тернопільська область Харківська область‎ Херсонська область‎ Хмельницька область‎ Черкаська область Чернівецька область Чернігівська область

Опитування

Чи задовільняє Вас українська преса?

Подивитись результати

Loading ... Loading ...
  • RSS Новини України